Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лидерът на БСП: Моделът ГЕРБ се разгражда

Снимка: БГНЕС

БСП печели кметове в четири областни града – Русе, Шумен, Разград и Силистра. Това обяви на брифинг лидерът на БСП Корнелия Нинова. По думите ѝ БСП и ДПС са двете партии, които на тези местни избори са повишили гласовете в тяхна полза и като брой кметове в страната. Според нея големият губещ на тези избори е ГЕРБ. "Нашата цел, която сме поставили още преди кампанията, обединение – всички срещу ГЕРБ, започва да се случва и този модел (моделът ГЕРБ) започва да се разгражда", каза Нинова.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България и Франция ще отбележат 60-годишнината на своето акедемично сътрудничество

Председателят на Българската академия на науките (БАН) Евелина Славчева се срещна с посланика на Франция в България Жоел Мейер. Разговорът в Академията е била посветен на подготовката за съвместното отбелязване на 60-годишнината от подписването..

публикувано на 07.02.25 в 12:27

България днес - 6 февруари 2025 г.

В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..

публикувано на 06.02.25 в 19:00

Очаква ни зимно слънце в края на седмицата, по морето ще има силно вълнение

В петък  минималните температури ще бъдат между минус 7 и минус 2°, в София - около минус 3°. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на..

публикувано на 06.02.25 в 18:30