При втория тур на местния вот под 1% от избирателните машини в страната са дали проблем, каза за БНР Ива Лазарова от Института за развитие на публичната среда. Тя припомни, че според "Сиела" хартията не отговаря на техническите изисквания и е имало празни или накъсани бюлетини. Централната избирателна комисия е знаела за проблемите със защитената специализирана хартия. Около 2/3 от хората са избрали машинното гласуване.
"Същото се случи и при връщането на смесеното гласуване през април. Видеонаблюдението очерта изключително ясно проблемите с партийните кадри и симпатизанти по места и показа как национално представени партии не успяват да намерят свои членове в комисиите, които да бъдат гаранция за коректното отчитане на резултатите. Това повдига въпроса дали не трябва да се обмисли друг начин на формиране на секционните комисии", коментира Лазарова.
Българският разследващ журналист Христо Грозев беше удостоен с престижната награда "Журналист на годината" на европейския медиен фестивал PRIX EUROPA , който се подкрепя от съюз от 24 европейски обществени медии. Грозев, който е директор на..
Източните Родопи оживяват в сърцето на София – с автентични вкусове, музика и занаятчийско майсторство. Жителите на столицата имат шанс да се потопят в атмосферата на Община Момчилград и нейното културно и природно богатство под мотото "Момчилград –..
Фестивал на добруджанската тиква и празник на добричкото село Стефаново ще се проведат през почивните дни, съобщават от Община Добричка. За събота е предвиден тържествен концерт с участието на местни формации, който ще завърши с хоро на..
Българският разследващ журналист Христо Грозев беше удостоен с престижната награда "Журналист на годината" на европейския медиен фестивал PRIX..
Източните Родопи оживяват в сърцето на София – с автентични вкусове, музика и занаятчийско майсторство. Жителите на столицата имат шанс да се потопят в..
Шейсет и шест екипажа от четири държави ще стартират днес в автомобил ната офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025" край Костинброд , съобщава БТА...