Премиерът Николай Денков даде подробности за държаните от "Хамас" заложници от български произход в ивицата Газа. "Те са с български произход. Техните баби и дядовци са живели в България и след това са заминали в Израел. Съдействаме максимално на израелските власти, за да могат да преговарят и търсят възможности за позитивно развитие", каза той.
Денков поясни, че преди две седмици не са имали подобна информация и тя е станала ясна по време на посещението му в Израел в понеделник. "Всичко, което трябваше и можеше да бъде направено, вече е направено“, допълни още премиерът.
Българският патриарх Даниил отслужи празнична Света литургия и водосвет за празника Произхождение (изнасяне) на Светия Кръст Господен, в столичния храм "Света София". След богослужението заедно с президента Румен Радев двамата дадоха начало на..
Най-добрите български ученици по география спечелиха 4 медала от най-престижното световно състезание по география. На 21-вата Международна олимпиада по география iGeo гимназистите завоюваха 3 сребърни и 1 бронзов медал, като направиха едно от..
Три равностойни награди и 8 поощрителни отличия за туристически плакат на тема “България“ присъди журито на конкурса на Международното триенале на сценичния плакат и Министерството на туризма. Журито ръководено от проф. Божидар Йонов прегледа..
Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..