Кореспондентът на БНР в Москва Ангел Григоров официално върна на 7 ноември своята журналистическа акредитация в руското външно министерство. Посъветван е в двуседмичен срок да напусне страната.
От 1 ноември на Григоров е забранено да изпълнява своята журналистическа работа в Москва след изгонването от България на Александър Гацак - кореспондент на "Российская газета". Тогава в сайта на руското външно министерство беше съобщено, че на Григоров е наредено да предаде акредитацията си, като "реципрочна мярка" в отговор на "преследването" на Гацак от българските служби, които го обявиха за заплаха за националната сигурност.
Ръководството на БНР вече официално заяви, че "изгонването от Русия на единствения кореспондент на българска медия е изцяло политически акт в ущърб на свободата на достъп до информация".

София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя научни открития, технологии, инженерство, изкуство и математика в духа на STEAM (Science,..
Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..
В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..
В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в..
В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски -..
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..