Все още не е насрочена лидерска среща на “Продължаваме промяната – Демократична България” с ГЕРБ-СДС след местните избори, каза съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков. Той подчерта, че е неизбежно да се водят разговори между участниците в управлението.
По-рано днес премиерът също заяви, че е необходимо да бъде насрочена лидерска среща. “Трябва да се продължи нататък. Изборите приключиха. Предизборните критики, заплахи и коментари трябва да приключат и да продължим да работим нататък”, призова Николай Денков.
Министър-председателят изрази надеждата да се стигне до ротация при премиерския пост, както е договорено, защото кабинетът има да изпълнява набелязана програма.
През миналата седмица лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че в сряда на Национален съвет партията му ще обсъди дали да удължи подкрепата си за правителството.
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се стопяват – в пряк и в преносен смисъл. Именно това се случи по време на научната конференция "Терени и..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват дванайсет отбора от цял свят, преборили се за място сред най-добрите след оспорвани квалификации...
Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на царския орел , който се провежда днес в Тополовград. Събитието има за цел да популяризира опазването..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI..
В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над..