Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Досегашният лидер на ДПС Мустафа Карадайъ подаде оставка

Снимка: БТА

Мустафа Карадайъ подаде оставка като председател на Движението за права и свободи на заседание на Централното оперативно бюро, съобщи пресцентърът на ДПС. Не са ясни мотивите за това решение, което обаче беше прогнозирано от негови съпартийци. През последните месеци депутатът Делян Пеевски, определен за съпредседател на парламентарната група, коментираше политическите събития и оповестяваше важните партийни решения.  

Почетният председател Ахмед Доган поема оперативното ръководство на партията до провеждането на Национална конференция. 

На рождения му ден почетният председател на ДПС Ахмед Доган пожела на Мустафа Карадайъ мяра в личния живот и в политиката, а думите му бяха разтълкувани от мнозина като жълт картон.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Политиците поздравиха българите за националния празник

По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува Съединението на Княжество България с Източна Румелия Премиерът Росен Желязков поздрави българските..

публикувано на 06.09.25 в 11:27

България празнува Съединението на Княжество България с Източна Румелия

Страната ни отбелязва днес 140-ата годишнина от Съединението на Княжество България с Източна Румелия. Център на тържествата е Пловдив, където на днешния ден през 1885 г. след влизането в града на Голямоконарската чета е свален генерал-губернаторът Гаврил..

публикувано на 06.09.25 в 10:10

Започва налагането на глоби за превишена скорост, регистрирана с тол камерите

От 00,00 ч. на 7 септември започва прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа. Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за..

публикувано на 06.09.25 в 07:00