ГЕРБ ще обсъди днес на Национален съвет резултатите от местните избори и дали да удължи подкрепата си за правителството на Николай Денков.
Лидерът на партията Бойко Борисов даде задача на местните структури да съберат информация “какво са сътворили по места” партньорите им в управлението. В неделя, когато се гласуваше на втори тур, той заяви, че в родната му Банкя и в други градове “Продължаваме промяната – Демократична България” са влезли в коалиция с “Възраждане” и БСП, за да загуби ГЕРБ.
Бойко Борисов обвини ПП-ДБ, че не спазва споразумението за общо управление и даде пример с писмото на министър-председателя до президента, в което се иска оставката на председателя на ДАНС. Той разчита на разума на съпредседателите на “Демократична България” Христо Иванов и Атанас Атанасов, за да бъде запазено правителството.
Софийският университет "Св. Климент Охридски", Националната гимназия за древни езици и култури "Константин-Кирил Философ", Българският културен институт в Братислава и Фондация "Глаголитика" ще бъдат приети днес за пълноправни членове..
На 22 май в Националния военноисторически музей (София, ул. "Черковна", 92) от 16,00 часа се открива изложба, наречена "Един колоритен чех в България". Тя е посветена на 165 години от рождението и 110 години от смъртта на Ярослав Вешин – първия..
В "България днес" на 21 май слушайте: 01:50 - Актуална информация от България и света 07:32 - Прогноза за времето у нас и по света 12:50 - Как приемането на еврото ще повлияе цените на имотите в България? 23:13 - От Осака идва..
В сряда минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня от запад на изток ще има временни увеличения на облачността и на..
В "България днес" на 21 май слушайте: 01:50 - Актуална информация от България и света 07:32 - Прогноза за времето у нас и по света 12:50 -..
Конфедерацията на труда "Подкрепа" реагира остро срещу готвените мерки за по-благоприятен режим за наемане на персонал от трети страни извън ЕС...