Финансовият министър Асен Василев предлага през 2024 г. да се облагат с данък и бакшишите, оставяни на сервитьорите от доволните клиенти. В проекта с промени в закона за данъците върху доходите на физическите лица пише, че "всички предварително неопределени допълнителни парични плащания", ще се облагат с 10%.
Финансовият министър се смили над гъбарите и билкарите, за които първоначално искаше въвеждане на годишен патентен данък. Данъкът ще е месечен в размер на 30 лв.
Въпреки масовите критики се предлага приравняване на гражданските договори към трудовите. Това означава отпадане на възможността за приспадане на 25% признати разходи за дейността и плащане на допълнителни осигуровки с около 5%.
Доходите от продажби на виртуални валути също ще са облагат. Но на търговците ще се опростяват 10 на сто от данъка заради направени “разходи“ или "загуби“.
"Великотърновци и габровци заслужават да бъдат печелившата кандидатура за следваща европейска столица на културата в България, през 2032 година", обяви градоначалникът на старопрестолната столица Даниел Панов. Идеята за общата кандидатура е по..
Втора група студенти от България се включи през настоящата седмица в съвместния проект на Българския културен институт (БКС) в Берлин и Националната художествена академия (НХА) в София – "Творческата резиденция - Берлин 2025". Цел на проекта е..
В местността "Карандила" над град Сливен на 23 август се провежда ХХХII Национален събор на каракачаните . Организатор на събитието е Федерация на културно-просветните дружества на каракачаните в България. Откриването е в 10,30 ч., а час по-късно..
В местността "Карандила" над град Сливен на 23 август се провежда ХХХII Национален събор на каракачаните . Организатор на събитието е Федерация на..
На 23 и 24 август в черноморския град Бургас ще се проведе BURGAS SKATE WEEKEND 2025. Посетителите ще могат да се насладят на скейт състезания за..
Втора група студенти от България се включи през настоящата седмица в съвместния проект на Българския културен институт (БКС) в Берлин и Националната..