Правителството прие актуализация на Националния план за въвеждане на еврото в България. Актуализацията на документа е с цел адаптация към нововъзникналите обстоятелства и напредъка по техническата подготовка за въвеждане на еврото у нас.
Част от промените са свързани с приспособяването на необходимите времеви периоди спрямо новата индикативна дата за членство в еврозоната - 1 януари 2025 г. Предвижда се провеждането на мащабна комуникационна и информационна кампания, която да запознае гражданите с практическите аспекти на въвеждането на еврото като официално разплащателно средство.
При археологическите проучвания на територията на Националната художествена академия бяха открити 13 антични гроба. Разкопките започнаха на 11 август, след като при строително-ремонтни дейности на Северната сграда на академията беше регистриран..
Двайсет и деветият национален пленер по изобразително изкуство "Творец и природа" ще се състои в село Ветрен на брега на Дунава от 22 до 28 август, съобщиха за БТА организаторите от местното Дружество на художниците и Община Силистра. В събитието..
"Късо кино в дълъг бус" е името на интригуващо събитие, което ще се проведе от днес до 24 август в Кюстендил. Проектът на студентското читалище "Св. Климент Охридски 1997" – София обединява фестивал за късометражно документално кино от цял свят и..
Плаж, вълни, море и синьо безоблачно небе. Но за да остане ведра и привлекателна почивката, всеки трябва добре да е запознат и с рисковете, които крие..
"Великотърновци и габровци заслужават да бъдат печелившата кандидатура за следваща европейска столица на културата в България, през 2032 година", обяви..
Втора група студенти от България се включи през настоящата седмица в съвместния проект на Българския културен институт (БКС) в Берлин и Националната..