Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българите в Швейцария подготвят българско коледно парти

Снимка: kanatitza-art.ch

На 9 декември (събота) в град Вьовѐ, Югозападна Швейцария, ще се проведе българско коледно тържество. По време на събитието за малчуганите ще бъдат организираниателиета за сурвачки и коледни играчки, както и изложба на детски рисунки на тема „Моята Коледа“, информира българо-швейцарската асоциация “Канатица”. Целта е да се насърчи креативността у българчетата. От рисунките ще бъдат изработени картички, които ще бъдат разпратени до партньорите на организацията в България и Швейцария- за Коледа. Всички деца ще получат подарък от Дядо Коледа и Снежанка.

Спомен от предходно коледно парти в Швейцария

За малки и големи е предвидена и томбола с награди, песни, танци и народни хора̀.Предвидени са и „хапки“, като всеки участник може да приготви някаква любима храна и да я остави на общата трапеза. Ще се пие само българско вино – обещават организаторите.

Събитието е на с начален час 11:00, а адресът е: 1800 Vevey, Rue des Chenevières 6

Снимки: Фондация "Канатица" - kanatitza-art.ch

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Протест в Пирот в подкрепа на Сръбските студенти

Българи и сърби от Цариброд и Пирот подкрепиха студенските протести

Българи и сърби от Цариброд и Пирот излязоха в подкрепа на протестиращите студенти в Сърбия, предаде БТА.  "Желаем исканията на студентите да бъдат изпълнени и се надяваме в Сърбия да настъпи промяна", казаха пред агенцията протестиращи от двата..

публикувано на 16.02.25 в 09:46
Катедралният храм „Св. Цар Борис Покръстител“ в Берлин

Българската църковна общност в Берлин: Подкастът "Мост на вярата" ще укрепи връзките помежду ни

В Берлин, където е седалището на Западно- и Средноевропейската епархия, е една от най-големите български общности на Стария континент. Свързва ги катедралният храм "Цар Борис Покръстител“, където сънародниците ни се събират всяка неделя и на големите..

публикувано на 15.02.25 в 09:25

Няма сигнали за пострадали българи при инцидента с автомобил в Мюнхен

Към настоящия момент в Генералното консулство на България в Мюнхен не са постъпвали сигнали за пострадали български граждани при инцидента. Това са съобщили от Министерството на външните работи на запитване от БТА във връзка с информацията в..

публикувано на 13.02.25 в 14:16