Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Десислава Атанасова:

След ротацията в Министерския съвет ще се очертае сериозна дупка в бюджета

Снимка: БТА

Отричаме да ни наричат сглобка, отричаме да носим негатива на това, което вършат нашите колеги в изпълнителната власт”, заяви пред БНР председателят на парламентарната група на ГЕРБ Десислава Атанасова. Тя подчерта, че правителството има изключително малък процент на успеваемост в управленската програма – договорена за изпълнение на ротационен принцип, за разлика от ангажираните в законодателната й част.

Десислава Атанасова атакува финансовия министър Асен Василев по повод проекта за държавен бюджет. По думите й, той все още не е осъзнал, че управлението е възможно благодарение на гласовете на тези, които “чегъртаха” 3 години. “През 2024 г. след ротацията в Министерския съвет ще се очертае много сериозна дупка в бюджета и това може би не е случайно”, коментира депутатът, добавяйки, че според изтекъл запис “Продължаваме промяната” винаги има план “Б”.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

НСИ: Всеки четвърти родител няма възможност да заведе детето си на почивка

Почти всяко трето дете у нас живее с материални лишения, според данните на Националния статистически институт за м.г., информира репортерът на БНР Виктория Тодорова. Най-много засегнати от явлението са ромските деца – над 2/3 от тях, докато при..

публикувано на 01.06.25 в 10:46

Втори обект на концлагера "Белене" се руши, но няма реакция от държавата

Вече 36 години различните политически мнозинства, управлявали страната ни, не са направили нищо, за да бъде запазено най-автентичното място на репресии на хиляди жертви от тоталитарния комунистически режим – Втори обект на концлагера "Белене" на..

публикувано на 01.06.25 в 09:12

Икономическият център на Северозападна България – Враца, празнува

Враца и областта в последните години се утвърдиха като икономически център на Северозападния регион на България. Според най-актуалните данни на Националния статистически институт, които обаче обхващат 2023 г., област Враца е на трето място в..

публикувано на 01.06.25 в 08:05