Картини на 13 български художници бяха изложени в културния център “Магура” в чикагското предградие “Арлингтън Хайтс”. За първи път майстори на изобразителното изкуство, които живеят не по света, а в родината представят там свои произведения.
Организатор на изложбата “Сърце и душа” е създателят на BG crafts gallery Лъчезара Делчева. Макар и непрофесионален художник, тя се е заела с мисията да популяризира българското съвременно изкуство.
Изложбата ще остане две седмици в Чикаго, а по-късно вероятно ще бъде представена в Сейнт Луис и в Ню Йорк.За чудесата в живота, за способността ни да следваме пътя и да не предаваме вярата си е новият български филм "Не затваряй очи", който тръгва по кината в страната на 31 януари. Разказана накратко, историята е следната: един свещеник – отец Павел,..
Късометражният филм "Човекът, който не можеше повече да мълчи" – копродукция между Хърватия, Франция, България и Словения, и "Стажантът" с участието на актрисата Мария Бакалова са продукциите с българско участие, включени в надпреварата за..
Петима автори и четирима преводачи ще са резиденти на Къщата за литература и превод през 2025 г. Писателите ще работят върху свои проекти, а преводачите ще търсят нови български автори и заглавия за превод, които да предложат на подходящи..
Новият български филм "Терапията", чиято премиера е на 7 февруари, е избран да участва в няколко международни фестивала в САЩ и Европа, съобщава БТА. Сред..
Десетото издание на фестивала Master of Art, което се открива на 7 февруари в столичното кино "Люмиер" , включва над 50 филма на различна тематика,..
Германският писател Даниел Келман представя романа си "Светлина и сянка" , съобщи "Гьоте институт". Срещата между писателя и читателите е на 7 февруари..