Председателят на парламентарната група на ДПС Делян Пеевски ще внесе утре писмен въпрос към министър-председателя Николай Денков относно договореностите, постигнати с “Лукойл”, съобщи пресцентърът на ДПС. Поводът е днешното интервю на премиера за БНР, в което той настоява дерогацията за руския петрол да не се отменя поне до ротацията му с Мария Габриел през март догодина на премиерския пост.
“Дерогацията трябваше да гарантира на българските граждани по-ниски цени на горивата с близо 80 ст., но тя донесе единствено милиарди за режима на Путин, финансиране на войната в Украйна и терористични паравоенни групировки като “Вагнер”. Това веднага трябва да спре!”, заявява Делян Пеевски, цитиран от партийния пресцентър.Президентът Румен Радев ще участва днес в тържественото откриване на Седмицата на гората, което ще се проведе пред храм "Св. Александър Невски" в София, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Мотото на тазгодишните чествания е "Век от..
В понеделник на много места ще продължи да вали сняг или дъжд и сняг, но от запад валежите ще започнат да отслабват и спират, а облачността да се разкъсва и намалява. До вечерта облачността ще намалее над по-голямата част от страната. Минималата..
Учениците от Националната гимназия за приложни изкуства в Трявна излизат в едноседмична ваканция след пожара, в който изгоря покрива на сградата. С помощта на пожарната, "Гражданска защита" и местни фирми ще бъдат разчистени обгорелите останки и..
Шофьорите да карат максимум с 130 км в час на магистралите – с десет по-малко от сега разрешената скорост, решиха депутатите от парламентарната Комисия..
Българският научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) ще бъде тържествено посрещнат днес на морската гара във Варна. Лошото време..
В "България днес" на 10 април слушайте: 01:05 Актуална информация от страната и българските общности зад..