Ръстът на брутния вътрешен продукт у нас, през третото тримесечие на 2023 г. , се забавя на годишна база, докато на тримесечна темпът на растеж се запазва, показват данните на Националния статистически институт.
През третото тримесечие БВП нараства с 1,7% спрямо същия период на м.г. и с 0,4%, спрямо второто тримесечие на 2023 г. Освен това, крайното потребление регистрира ръст от 6,1%, но износът на стоки и услуги намалява със 7,8%, а вносът им спада със 7,5%.
Според експресните оценки на НСИ за третото тримесечие, в номинално изражение БВП достига 47 732,8 млн. лв., реализираната добавена стойност е 41 640,4 млн.лв.
Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която симпатичен морски робот събира пластмасови и хартиени отпадъци от виртуалното море , преодолявайки вълни от замърсяване и..
В интерактивния център за наука и технологии на "София Тех Парк" - "ТехноМеджикЛенд", на 10 и 11 май ще се проведе състезание по скоростно редене на Куба на Рубик. Събитието е част от официалния календар на Световната куб асоциация и се организира от..
Туристическото дружество "Бачо Киро" организира тази събота, 10 май, туристически поход до Дряновския манастир по повод 149-ата годишнина от Априлската епопея. В похода ще се включат и туристически дружества, както и групи от..
Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху..
Дългогодишната работа като учител, художник и културолог подтиква Йонка Господинова да провокира своите ученици в силистренското училище "Никола Йонков..
Българска делегация, водена от министъра на правосъдието Георги Георгиев, присъства на интронизацията на архимандрит Гавриил като игумен на Зографския..