Работещите жени в ЕС, печелят с 13% по-малко от мъжете, за един и същи труд, посочват представители на Еврокомисията. В България, за една и съща работа, жените взимат с 12,2% по-ниско възнаграждение, сочат данните на Евростат за 2021 г. През 2002 г. разликата в заплащането на мъжете и жените в страната е била 19 на сто.
В ЕС, разликата в заплащането е най-висока в Естония - 20,5%, а най-ниска в Румъния - 3,6 на сто. 15 ноември се отбелязва символично като "Ден на равното заплащане", защото от тази дата жените би трябвало да работят двойно до края на годината, за да спечелят колкото мъжете за същата година, посочват зам.-председателят на Еврокомисията Вера Йоурова и комисарят за равенството Хелена Дали.
В Деня на християнското семейство, в брой 27 на предаването, слушайте: Какви неразказани френско-български истории разказва българското училище "Надежда" в Сен Назер и Рен във Франция, разговор с основателката му Надежда..
Френско-българска търговска и индустриална камара днес организира посрещане на новото божоле в София. По стара френска традиция всяка година в третия четвъртък на ноември се посреща първото младо вино божоле. Традицията вече близо 20 години се..
Министерският съвет одобри проект на споразумение за дарителство между Световната здравна организация и България за предоставяне на доброволна вноска в подкрепа на дейността на организацията в Ивицата Газа в размер на 100 хил. евро. Финансирането ще..
От следващата учебна година профилираната гимназия с интензивно изучаване на румънски език "Михай Еминеску" може да бъде преместена в сграда в центъра на..
В Деня на християнското семейство, в брой 27 на предаването, слушайте: Какви неразказани френско-български истории разказва българското..
Френско-българска търговска и индустриална камара днес организира посрещане на новото божоле в София. По стара френска традиция всяка година в третия..