В Генералното консулство на България в Ню Йорк се състоя среща на сънародници с Тед Попов - личност с принос за представянето на българската култура и музиканти в мегаполиса.
„Българските концертни вечери в Ню Йорк, Американска фондация за България, Генералното консулство в Ню Йорк и десетки почитатели на класическата музика отбелязаха с концерт приноса на Тед Попов за представянето на българската култура и музиканти в мегаполиса“, съобщиха от дипломатическата мисия във Фейсбук. Любовта към класическата музика е нишката, която минава през целия живот на Тед Попов, от първите уроци по цигулка като дете в края на 30-те години на 20-ти век, през тъгата по счупената му цигулка в казармата през 50-те и приноса му като доброволец за музикален център през 90-те години в Масачузетс.
В неформален разговор Тед Попов разказа за живота си през изминалите девет десетилетия. Той отбеляза емиграцията си през 70-те години на миналия век в САЩ, своята работа по основите на Световния търговски център след терористичните атаки от 11 септември 2001 г. и за дейността си като инженер в различни части на света, научаваме още от информацията на консулството.
Снимки: Facebook/Генерално Консулство Ню Йорк
В Чехия с културна вечер "Завръщане към корена", проведена на 11 септември в Дома на националните малцинства в Прага, започна десетото издание на Мултикултурния фестивал "Вяра, надежда, любов и мъдрост". Силвия Кръстева – председател на Сдружение..
Празнично отбелязване на 15-ата годишнина от основаването на сдружение "Македонско-българско приятелство" ще се проведе на 12 септември от 19 часа местно време в Битоля, Северна Македония. Присъствие са потвърдили председателят на Комисията по..
В Чикаго беше представено фототипно издание на редкия и изключително ценен "Македонски алманах", публикуван през 1940 г. в Индианаполис от Македонската патриотична организация (МПО). Във Фейсбук генералният консул на България в Чикаго Светослав..
Българите в Хамбург и региона имат възможност да се включат в любопитен семинар на 19 октомври, който ще отвори вратата към познанието как да..