Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Биг бендът на БНР открива сезона с музиката на Анди Скофийлд

Снимка: БНР

Тази вечер от 19.00 часа Биг бендът на БНР открива концертния си сезон в Първо студио на столичния бул. "Драган Цанков" №4 с авторската музика на Анди Скофийлд. Той е един от най-успешните и утвърдени европейски джаз музиканти. Диригент ще бъде маестро Антони Дончев. Пред БНР - Радио София маестрото определи Анди Скофийлд като принц на британската и световната музика. „Той е успял да намери онази лъкатушеща пътека, която свързва най-интересните и най-вълнуващи традиции на джазовата музика с музиката на днешния ден и тази, която ще остане за утрешния ден“, каза Антони Дончев. Той и Анди Скофийлд обещаха да оставят публиката развълнувана и изненадана.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Johann Strauss Virtuosen Orchestra

Виенският оркестър на Щраус свири в Стара Загора

В рамките на турнето си из България тази вечер Виенският оркестър на Щраус ще свири в Летния театър на град Стара Загора. Поводът за турнето е 200-годишнината от рождението на Йохан Щраус – краля на валса и една от най-ярките музикални фигури на..

публикувано на 06.08.25 в 08:05

Мария Илиева с нова заявка за летен хит, вдъхновен от суперсилите на жените

Мария Илиева изненадва с пореден летен хит със свеж ритъм и силен текст. След като по-рано тази година ни призова винаги да избираме себе си и да даваме свобода на чувствата си, сега поп дивата намигва към жените-супергерои. "СуперЖена" е..

публикувано на 05.08.25 в 10:15

Боби Иванчев продължава музикалния си път…"Пречистен"

Боби Иванчев, когото познаваме и като част от дует "Авеню", продължава да следва своя самостоятелен музикален път. Новият му авторски сингъл "Пречистен" е различен от това, което сме чували досега като негова музика – той самият признава, че тук..

публикувано на 04.08.25 в 10:15