Фермери и оранжерийни производители се очаква да излязат днес на протестно шествие, което ще започне в 11 ч. , от Министерство на земеделието и ще завърши пред Министерския съвет в София. Това обяви председателят на Национален съюз на говедовъдите в България Димитър Зоров, на пресконференция на тема: „Да се противопоставим на унищожаването на нашето млечно животновъдство и оранжерийно зеленчукопроизводство“. Недоволните искат оставката на земеделския министър Кирил Вътев, който според тях не отстоява интересите на фермерите, финансовото подпомагане от държавата е недостатъчно и българското животновъдство загива. "Министърът на земеделието ни нарече алчни. Ние не сме алчни, а работещи хора", каза пред бТВ Бойко Синапов, председател на "Обединени български животновъди"
Националният природонаучен музей при БАН кани посетителите за Нощта на учените. На 26 септември от 17,30 ч. във фоайето на бул. "Цар Освободител" 1 проф. Златозар Боев ще представи най-новия експонат в отдел "Гръбначни животни" на музея – 3D модел..
Старата българска столица Велико Търново е домакин на първия по рода си Национален био фест 2025 от 26 до 28 септември. Мащабното изложение на сертифицирани български биопроизводители ще се проведе в парк "Марно поле". Инициативата е ключова част..
В "България днес" на 25 септември слушайте: 01:46 - Актуално от България и сънародниците по света 12:35 - След пожари и суша през лятото, ще донесе ли зимата и наводнения – каква е превенцията? 21:07 - Православен църковен календар –..
В "България днес" на 25 септември слушайте: 01:46 - Актуално от България и сънародниците по света 12:35 - След пожари и суша през лятото, ще..
През следващото денонощие облачността ще бъде предимно значителна и на места в Западна България и крайните югоизточни райони ще има валежи от дъжд...
В четвъртък минималните температури ще са от 9° до 14°, по Черноморското крайбрежие - между 16° и 18°, в София – 12°. През деня облачността ще е..