“В над 1000 населени места все още нямаме подаване на ток. Това няма как да се предотврати в сроковете, в които може да се реагира в момента”, заяви на брифинг премиерът Николай Денков след извънредно съвещание с министри и ръководители на агенции, предаде репортерът на БНР Добромир Видев. По думите на министър-председателя, ситуацията е тежка в цялата страна, налице са стотици повреди по електрозахранването, има закъсали тирове, автомобили, хора.
Обявен е червен код за сняг и бурен вятър в четири области
Николай Денкова съобщи, че повече от сто души през нощта са били освободени от снежните капани благодарение на всички институции. Той благодари на пожарната безопасност, на агенция “Пътна инфраструктура”, на военните.
Близо 460 хил. потребители в Западна България и Софийска област също са без ток, информираха от “Електрохолд”. Най-засегнатите столични квартали са “Симеоново”, “Бистрица”, “Банкя”, “Курило”, “Кръстова вада”, “Владая”, “Витоша”, “Малинова долина”. Работата на аварийните групи се затруднява от непочистените пътища, обледяванията и множеството паднали клони и дървета.
Малките търговски обекти поддържат по-ниски цени спрямо големите вериги, като разликите са от 1 до 10%. Това е един от изводите в ежемесечното наблюдение на синдиката КНСБ върху цените на стоките от т.нар. малка потребителска кошница. Наблюдаваните..
Морски Фест 2025 събира на едно място в черноморската ни столица Варна морски спортове, плажни игри и вълнуваща сценична програма на брега на морето. Програмата за Деня на Варна, отбелязван на Свето Успение Богородично, ще продължи през целия ден на плажа..
На 15 август в България отбелязваме Деня на спасението, в който се отдава почит към паметта на всички лекари, медицински сестри, доброволци и граждани, загинали при спасяването на човешки живот. Датата е обявена с Решение на Министерския съвет през 2012..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, откри вертолетно летище в Кърджали, съобщи пресцентърът на МЗ. Площадката е на територията на..