През следващата седмица не се очаква да бъде гласувано решение за приемането на България в Шенген, съобщиха дипломатически източници за БНР, предаде кореспондентът в Брюксел Ангелина Пискова. Вместо това вътрешните министри на страните членки ще направят преглед на актуалното състояние и оценка на напредъка на страната ни и на Румъния по пътя към пространстото за свободно придвижване.
Евродепутати свикват протест във Виена срещу ветото за Шенген
Напълно възможно е решение за влизането на двете държави в Шенген да бъде взето до края на годината и от испанското председателство на Съвета на Европейския съюз се надяват това да се случи, са изтъкнали дипломатите.
До 29 август 2025 г. варненци и гости на черноморския град могат да посетят пътуващата изложба "Следи от изчезване" в местния Природонаучен музей. Изложбата е част от кампания, посветена на опазването на редки и застрашени животински видове в България...
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб – част от Източния некропол на Антична Сердика. Ядрото на некропола е разположено под и около..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният сеизмолог в Националния институт по геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките,..
Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е..
В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от..
В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда..