Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Температури до 20 градуса в Югоизточна България

През следващото денонощие облачността ще бъде значителна. От северозапад ще започнат валежи от дъжд, които през деня ще обхванат и крайните югоизточни райони. През нощта в западната половина от Дунавската равнина вятърът ще се ориентира от северозапад, след обяд в югоизточните райони ще е от север-североизток и с него ще нахлува студен въздух. Привечер и през нощта срещу понеделник с продължаващото застудяване дъждът в централната и източната част на Дунавската равнина и планинските райони ще преминава в сняг. Температурите ще бъдат от 3°-4° в северозападните до около 20° в югоизточните райони, в София - минимална около 5°, максимална - около 7°.

Над планините ще бъде облачно с валежи предимно от сняг, под 1800 м от дъжд, но и там до края на деня дъждът ще преминава в сняг. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и с него ще нахлува студен въздух. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 7°, на 2000 м - около 4°.

Над Черноморието ще бъде предимно облачно и след обяд ще завали дъжд, който през нощта срещу понеделник на отделни места ще се примесва със сняг. Ще духа умерен и временно силен югозападен вятър, който по Северното Черноморие още преди обяд ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат 14°-20°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Под влияние на средиземноморски циклон на Балканския полуостров ще има значителна облачност. В северозападната част ще вали сняг, а на юг и изток ще завали дъжд, който вечерта и през нощта срещу понеделник с понижението на температурите ще преминава в сняг. В Атина ще бъде 22 градуса, в Истанбул – 19, в Букурещ – 12, в Белград – 5.

Предимно облачно с валежи от дъжд ще бъде времето на Британските острови. Значителна облачност ще има в западната част от Пиренейския полуостров и на отделни места ще превали дъжд. Слънчево ще бъде в Западното и Централното Средиземноморие и в страните около Алпите. Над Скандинавския полуостров ще има разкъсана облачност с превалявания от дъжд и сняг. Сняг ще превалява и в Украйна, Беларус и в части от Европейска Русия, а на юг валежите ще бъдат от дъжд. В Рим ще бъде 12 градуса, в Мадрид – 9, в Париж – 6, във Виена – минус 1, в Мюнхен и в Стокхолм – минус 3, в Москва – минус 5, в Санкт Петербург – минус 8.

В Кейптаун ще бъде 23 градуса, в Мелбърн – 21, в Ню Йорк – 11, в Чикаго – 6.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ще е горещо, над планините ще има облаци, но ще остане без валежи

В петък  минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка вероятност за изолирани следобедни валежи. Вятърът ще бъде от североизток, слаб, по Черноморието след..

публикувано на 07.08.25 в 18:35

Форум търси решения за съхранение на биоразнообразието в района на Атанасовско езеро

Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и културен потенциал", съобщиха организаторите от екипа на Българска фондация "Биоразнообразие", в..

публикувано на 07.08.25 в 15:53

Изложба на 20 артисти от Северна Македония гостува в София

На 7 август от 18:30 часа в галерията на Културно-информационния център на Северна Македония в София, ще бъде открита изложбата "Пространства на конюнкция". Експозицията на Национална галерия на Северна Македония е наречена "Картография на фрагмента..

публикувано на 07.08.25 в 11:29