Болница за плюшени мечета ще “лекува” днес в София, Пловдив и други големи градове, съобщиха от Асоциацията на студентите медици в България. Инициативата е насочена към деца между 3 и 9 години, а целта е чрез игри и забавления те да разберат, че посещенията при лекаря не са страшни и че болестта е нормална част от живота.
Болницата за плюшени мечета е полезна също за студентите, тъй като тя им помага да се запознаят отблизо с детските страхове и отрано да изградят връзката лекар – пациент, основаваща се на взаимно доверие и топлота.
В деня на “прегледите” всяко дете ще трябва да занесе любима плюшена играчка и в ролята на родител да сподели оплакванията на своя малчуган. Студентите пък ще покажат основни манипулации, извършващи се при рутинен преглед.Тази година е последната, в която българите ще получават доходите си в левове. В каква валута ще декларират парите си пред данъчните догодина? Това е един от общо 221 въпроса за еврото, събрани от БНБ, на които централната банка отговаря на своя..
България днес - 3 юли 2025 г. В "България днес" на 3 юли слушайте: 05:10 - За проблемите на българските..
В петък, 4 юли, ще бъде слънчево и горещо с максимални температури между 33° и 38°, в София – около 33°. По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в следобедните часове до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат..
ДАНС и ГДБОП провеждат в София акция срещу група, занимаваща се с незаконно предоставяне на българско гражданство. Разследват се случаи, при които..
В четвъртък минималните температури ще са от 13 до 20°. В София ще е 16°. През деня ще бъде слънчево, в следобедните часове и горещо. Ще духа слаб, в..
В брой 58 на предаването слушайте : Накъде след дипломирането – питаме зрелостниците от Българското неделно училище "Пейо Яворов" в..