“Мерките за борба с климатичните промени не трябва да се ограничават само до намаляване на вредните емисии, екстремните метеорологични събития като безпрецедентни температурни рекорди, горски пожари, наводнения и бури изискват решителни действия.” Това заяви президентът Румен Радев в изказването си на провеждащата се в Дубай конференция на ООН за промените в климата, предаде пратеникът на БНР Мира Стефанова.
Според държавния глава, който е и ръководител на българската делегация, основното предизвикателство пред прехода към зелена икономика е да се гарантира, че тази трансформация няма да доведе до компромиси със стандарта и качеството на живот на гражданите и с конкурентоспособността. А това, по думите му, изисква иновативни подходи и използване на най-новите технологични постижения.
България подписа декларация за тройно увеличаване на дела на ядрената енергия на форум в Дубай
“За да стимулираме отговорно трансформацията, трябва да гарантираме, че нашите образователни, здравни, социални и икономически системи са адаптирани към защитата на най-уязвимите, което е особено важно за децата”, заключи Румен Радев.
Сезон с повече туристи и засилен интерес към България – това очакват членовете на Националния борд по туризъм през това лято. "Всички необходими предпоставки са налице от гледна точка на климата, подготовка от страна на инвеститорите и управляващите..
"Ограничено е правото на децата на образование и правото на възрастните на достъп до работното място". Това пише в позиция на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета в България по повод продължаващата трети ден ефективна стачка на..
Изложба на тема "Храни и пития на българите от ориенталската трапеза до столовата" ще бъде представена днес от 17,00 ч. в изложбена зала "Архиви" на столичната ул. "Московска" № 5, в Държавна агенция "Архиви". Тя ни разказва историята на храните и..
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и..
Изложба на тема "Храни и пития на българите от ориенталската трапеза до столовата" ще бъде представена днес от 17,00 ч. в изложбена зала "Архиви" на..
Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради отказа на Народното събрание да бъде организиран референдум с въпрос: "Съгласни ли сте..