Граждани, протестиращи срещу системното замърсяване на въздуха в Русе, посрещнаха премиера Николай Денков на церемонията по първа копка за изграждането на автомагистрала “Русе - Велико Търново”, информира БТА.
“Няма никаква реакция от Министерството на околната среда и водите. Недопустимо е в правова държава децата ни да дишат този въздух. Спрете геноцида над град Русе”, обърна се към министър-председателя Владислава Гарвалова от протестиращите. Той, от своя страна, се ангажира да работи с местните власти за решаването проблема и съобщи, че вече е разговарял с екологичния министър Юлиян Попов, който на 9 януари ще посети града.
Николай Денков каза още, че се подготвя наредба, свързана със замърсявания, които не подлежат директно на санкция.В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини от Балканите 22:07 – Българският образователен център във Вашингтон – малко кътче от Родината..
През нощта на места в централната и източната част от страната ще има краткотрайни превалявания от дъжд с гръмотевици. До сутринта валежите ще спрат. От запад облачността ще намалее. Ще духа умерен, а в Дунавската равнина и..
От днес до 24 август се провежда 15-ият Фестивал на фолклорната носия Жеравна - 2025, в местността Добромерица. Над 30 каба гайди ще дадат началото на събитието (20,00 ч.), което всяка година събира хиляди посетители, облечени в традиционни носии,..
Според статистиката на Изпълнителната агенция по горите в периода от 2010 до 2024 г. на територията на България са възникнали 7115 горски пожара,..
През нощта ще бъде предимно ясно със слаб вятър от южната четвърт. В петък през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Вятърът ще се обърне..
"За критично безводие по отношение на водите за питейно-битово снабдяване в момента не можем да говорим", заяви министърът на околната среда и водите..