Българин с две трансплантации - на сърце и бъбрек, покори най-високия връх в Африка - Ухуру (5895 метра) в планината Килиманджаро в Танзания.
Хасковлията Георги Пеев съобщи за успеха си, който е постигнат сутринта на 7 декември в 6:36 часа българско време, на страницата си във Фейсбук.
Пеев е изкачил върха заедно с още трима българи. Той посвещава постижението си на борбата за популяризиране на донорството и на целта да има повече трансплантации в България.
„Тази експедиция беше много специална, защото за първи път в света човек с трансплантирано сърце и трансплантиран бъбрек изкачи Ухуру... Има смисъл от донорството. Има смисъл от подкрепата към българските лекари. Дано поне на едно семейство, спасило животи, дарявайки органите на свой близък, съм дал чувство на гордост", пише в поста, цитиран от БТА.
След като преди седмица беше открита учебната година в Българското неделно училище "Св. св. Кирил и Методий" в Атина, днес предстоятелят на българския православен храм "Св. Преподобни Йоан Рилски - Чудотворец" в гръцката столица - отец Стефан,..
В интервю за Радио България от молдовския град Тараклия, където вчера се състоя концерт, организиран от Българското национално радио , генералният директор Милен Митев сподели, че амбицията на медията ни е да задълбочи присъствието си в..
Вицепрезидентът Илияна Йотова откри 24-ия Международен етнокултурен фестивал "Многообразие в единството" в град Тараклия – центърът на българите в Република Молдова. Фестивалът представя традициите, бита и културата на различните етноси, които..
От 4 години Нели Ицкова е преподавател по история и география в Българското неделно училище "Пейо Яворов" в Брюксел. Разказва, че е извървяла дълъг път,..