Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Рембранд като вдъхновение за студентите в Нов български университет

Снимка: FB / UniArt Gallery

От 12 декември до 15 февруари 2024 г. столичната галерия "УниАрт" представя изложбата "В огледалото на Рембранд", с висококачествени репродукции на хелиогравюри на именития художник, съобщи НБУ. Със свои интерпретации, по гравюри на Рембранд, в експозицията участват студенти от департамент "Изящни изкуства" на висшето учебно заведение.

Официалното откриване е на 18 декември, когато премиерно ще бъдат представени две поеми за Рембранд от Йосиф Бродски и Елизабет Дженингс, в превод на д-р Боряна Кацарска (поет и преводач) и проф. Александър Шурбанов (СУ).

Студентите от департамент "Театър" ще изпълнят драматизация, а проф. Явор Конов, ще представи музикални образи от епохата на художника. Студенти от департамент „Медии и комуникация“ ще покажат изследователския си проект "Рембранд в дигиталното пространство", осъществен под ръководството на Жюстин Томс, специалист по онлайн медии и маркетинг.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Живко Седларски

"Стоманените дами" на световно известния скулптор Живко Седларски дефилират и в България

Мода, която не се облича, но те вдъхновява. Изящни рокли, но не от дантела или коприна, а от метал. Скулптурите на Живко Седларски са притежание на музеи, галерии и частни колекции на 3 континента, печелейки му прозвището " Рицарят на стоманените..

публикувано на 18.09.24 в 13:45

Травъл блогърите ни призовават да опознаем най-магнетичните кътчета на родината с изложба

" България – магнетична и красива" – под този наслов българските травъл блогъри представят някои от най-живописните места у нас. Изложбата с уникални кадри, заснети от пътешествениците, ще бъде открита на 24 септември на входа на Морската градина..

публикувано на 18.09.24 в 10:35

България е част от световното биенале за творчество и занаяти "Хомо Фабер" във Венеция

Българската култура и родните традиции, които доскоро изглеждаха екзотични за останалата част от света, постепенно се превръщат в част от световната култура на 21. век. След като нашенската лютеница и традиционната ни баница бяха определени..

публикувано на 17.09.24 в 09:50