Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Карлос Насар отново постави световен рекорд във вдигането на тежести

Снимка: wfbulgaria.com

Българинът Карлос Насар постави нов световен рекорд при първото си голямо завръщане на подиума след контузия. Тежкоатлетът триумфира в категория до 89 кг. на Световната купа по вдигане на тежести в Доха. 

В двубоя Насар вдигна 393 кг. 19-годишният Насар започна успешно в изхвърлянето със 165 и 170 кг, като не успя само на последната тежест от 175 кг. В изтласкването той преодоля последователно 205 и 211 кг, след което се справи уверено и с 223 кг. Така във второто упражнение той записа световни рекорди за мъже и за юноши до 20 години.

В рамките на годината българинът коригира световния рекорд в изтласкването на два пъти, след като през април се справи с 221 кг. През лятото постижението беше подобрено от китаеца Тао Тян, който вдигна 222 кг. Той беше записан за надпреварата в Катар, но не участва.

На Световната купа в Доха, която е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024, карловецът Иван Димов спечели сребърен медал в по-горната за него категория 67 кг. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 13 август 2025 г.

В "България днес" на 13 Август слушайте: 01:23 – Актуално от България и сънародниците по света 12:25 – В пика на летния сезон – как ресторантьори и клиенти очакват смяната на валутата? 23:30 – Да избягаме към Своге за..

публикувано на 13.08.25 в 19:00

Максималните температури през деня леко ще се понижат

В четвъртък  минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове над южните и западните райони ще има временни увеличения на облачността. Ще продължи да духа умерен..

публикувано на 13.08.25 в 18:00

Българските деца бъркат родната си граматика с пренесени правила от английския език

Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика БГ", организатор на кампанията "Бъди грамотен". По думите ѝ, много от младежите пишат имената на..

публикувано на 13.08.25 в 09:45