Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пирати превзеха на абордаж българския кораб "Руен“ в Арабско море

Снимка: bntnews.bg

Български кораб е бил взет на абордаж на 380 мили източно от йеменския о-ов Сокотра в Арабско море. Корабът за насипни товари "Руен", който плава под малтийски флаг, е собственост на Параходство "Български морски флот". На борда има 18-членен мултинационален екипаж с осем българи. Засега няма връзка с българските моряци, твърдят от Navibulgar.

Не е ясно дали зад похищението стоят йеменските хути, които миналия месец отвлякоха друг кораб, израелска собственост, чиито капитан и първи помощник-капитан са българи. "Нашият приоритет е да гарантираме безопасността на 18-членния многонационален екипаж", се казва в изявлението на Navibulgar и се допълва, че те работят с компетентните международни органи.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Балкана

От запад на изток валежите ще спират

В събота , 4 октомври,   минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..

публикувано на 03.10.25 в 19:05

България днес - 3 октомври 2025 г.

В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от Балканите през седмицата 22:57 – Как да „спасим“ България от безводието 32:36 –..

публикувано на 03.10.25 в 19:00

Има жертви на наводненията в "Елените" (обновена)

Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди  министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..

обновено на 03.10.25 в 18:17