Зимно изкачване на връх Руй, област Краище, Западна България, организира за днес Трънското туристическо дружество. Върхът е висок 1706 м. През него минава границата със Сърбия, поради което участниците трябва да подадат предварително информация към Гранична полиция. Стартът е от центъра на с. Забел, община Трън, а маршрутът е с дължина около 17 км с 900 м положителна денивелация.
"Ако имаме късмет в този ден да има традиционната за тази част от годината температурна инверсия, участниците ще останат изумени колко много планини се виждат от върха. В някои случаи видимостта се простира до над 200 км и се виждат над 50 планини в България, Сърбия и Северна Македония, включително части от Шар планина", отбелязват организаторите.
В "България днес" на 8 август слушайте: 00:20 - За борбата с огнените стихии, човешката небрежност, безводието, етикетите в евро и лева и здравословното ни състояние – кратка информационна бележка от водещия 07:15 - Отзвук от проведените..
В събота минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в югоизточните райони умерен вятър от изток-североизток. Дневните градуси ще се повишат още. Максималните температури ще бъдат от 32° до 37 ° , в..
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия - 4100. По един български пенсионер има в Южна Корея и в Исландия. 75 000 българи получават..
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия..
В "България днес" на 8 август слушайте: 00:20 - За борбата с огнените стихии, човешката небрежност, безводието, етикетите в евро и лева и..
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното..