Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Карнавално бягане на Дядо Коледа, елена Рудолф и джуджетата във Варна

Снимка: Радио Варна

Традиционното коледно карнавално бягане във Варна е отложено за днес заради неблагоприятното време. Единственото условие за участие в него е всеки да бъде облечен в забавен коледен костюм на Дядо Коледа, на елена Рудолф, на джуджетата или поне да носи червена шапка или рогца.

На атрактивното спортно събитие са предвидени награди за победителите. Ще има също така томбола за всички участници и брънч парти.

Желаещите да се включат в забавното бягане могат да се регистрират от 9,30 ч. до Слънчевия часовник и час по-късно да се впуснат в състезанието.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Максималните температури през деня леко ще се понижат

В четвъртък  минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове над южните и западните райони ще има временни увеличения на облачността. Ще продължи да духа умерен..

публикувано на 13.08.25 в 18:00

Българските деца бъркат родната си граматика с пренесени правила от английския език

Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика БГ", организатор на кампанията "Бъди грамотен". По думите ѝ, много от младежите пишат имената на..

публикувано на 13.08.25 в 09:45

Над 40 български издателства се включват във фестивала "С книга на плажа" в Бургас

Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в алеите пред Експозиционен център "Флора".  В програмата на събитието са включени премиери на..

публикувано на 13.08.25 в 08:15