В Министерството на младежта и спорта има втори задържан заради корупционен скандал, казаха за БНР от прокуратурата. Според нашата информация става дума за олимпийския шампион по вдигане на тежести и настоящ треньор на националния ни отбор Иван Иванов. Вчера при получаване на подкуп беше арестуван неговият син – експерт в дирекция на ведомството.
Според обвинението председателят на Федерацията по вдигане на тежести Ариф Маджид е трябвало да плати подкуп от 62 хил. лв., който да му осигури 1,2 млн. лв. за организиране на европейското първенство догодина и за да не бъдат спирани по-нататъшни плащания на федерацията.
Ден на Европа или Ден на победата? 8-ми или 9-ти май? Не че постоянно не се сблъскваме с обществено разделящи ни теми, а настоящата дата 9 май – победата над нацистка Германия през 1945 година във Втората световна война, също предизвиква дебати..
Столичната библиотека ще отбележи празника на библиотекаря, 9 май, с Ден на отворените врати, съобщават организаторите. Специално за празника на площад "Славейков" ще се състои литературно четене с музикална програма. Библиотеката ще покаже на..
Младите чуждестранни лекари от Випуск 2025 на Плевенския медицински университет на 9 май ще получат своите дипломи. Празничното шествие на випускниците ще започне от централния градски площад "Възраждане" и ще завърши до Летния театър на Ректората, където..
За 146-та си годишнина Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София кани 146 участници да се включат във второто издание на Голямата..
В "България днес" на 12 май ви предлагаме : 01:05 - Актуална..
В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва..