С промени в Конституцията за народни представители ще могат да бъдат избирани българи, които имат и друго гражданство и през последните 18 месеца са живели в страната, реши на извънредно заседание, продължило повече от шест часа, Комисията по конституционни въпроси. Хора с двойно гражданство ще могат да стават и министри, но за тях няма да важи изискването за уседналост.
Други приети текстове предвиждат мандатът на главния прокурор да бъде намален от 7 на 5 години и обвинителят да няма правото повторно да заеме длъжността. Освен това Висшият съдебен съвет ще бъде разделен на съдебен и прокурорски.
Държавните регулатори да се избират с квалифицирано мнозинство от 2/3, гласи друго предложение, което да залегне в основния закон. На заседанието стана ясно и че 3 март ще остане национален празник.
Българското дружество за защита на птиците съобщи на фейсбук страницата си за два отровени египетски лешояда в Източните Родопи. Едната птица – женска, с поставен предавател, е издъхнала в ръцете на д-р Волен Аркумарев. Причината за смъртта,..
Над 508 хил. души са проверени за принадлежност към "Държавна сигурност" от Комисията за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към ДС и разузнавателните служби на Българската народна армия. Това съобщи..
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се изказаха различни гледни точки през последните няколко седмици. "Въвеждането на задължителен предмет..
Патриарх Даниил отслужи Света литургия в катедралата "Св. Александър Невски" по случай празника Вход Господен в Йерусалим. Днешният ден отбелязва..
За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното..
Отношенията между България и Турция, които са приятелски, партньорски и които с десетилетия изграждаме устойчиво, са гаранция за опазването на..