Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Синдикален протест за по-високи заплати блокира столицата

Снимка: БТА

КНСБ свиква протестен митинг в София под надслов “За по-високи възнаграждения с бюджет 2024 и ясно и сигурно енергийно бъдеще на България” с участието на ръководството на синдиката и на членове от всички сектори и региони в страната. Демонстрацията ще започне тази сутрин до сградата на Народното събрание и ще прерасне в протестно автошествие по централни столични булеварди и улици, за да се завърне обратно при парламента. Очаква се столицата да остане блокирана за около два часа.

Основното искане на протестиращите е да бъдат осигурени допълнителни 450 млн. лв. за увеличаване на заплатите в публичния сектор. КНСБ предупреди, че зрее социално напрежение на много места – в регионалните здравни инспекции, “Училищно и детско здравеопазване”, агенциите към Министерството на земеделието, агенция “Пътна инфраструктура”.

“Готови сме за ефективни стачни действия в София и по Коледа може да няма столичен градски транспорт”, закани се президентът на КНСБ Пламен Димитров.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Бургас е домакин на световен конкурс за вина от сорта Совиньон

Бургас е домакин на 16-то издание на Sauvignon Selection (Селекция Совиньон) – основно направление в програмата на Concours Mondial de Bruxelles и един от най-престижните независими винени конкурси в света. За медали се състезават над 1000 вина от..

публикувано на 12.04.25 в 08:35

В събота – сгъстяване на облаците и дъжд в Централна България

В събота, 12 април, ще има значителна облачността, на много места с валежи от дъжд, интензивни и значителни по количество в централните райони. Почти без валежи ще се задържи в Североизточна България. През нощта вятърът ще отслабне, утре ще се..

публикувано на 11.04.25 в 18:15

Вече 3 години INSAIT позиционира България на технологичната карта на света

От създаването си на 11 април 2022 година, Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии – INSAIT постигна редица успехи и продължава да позиционира България на световната технологична карта. Няколко значими проекта бележат този..

публикувано на 11.04.25 в 11:39