Президентът да има правото да назначава служебен министър-председател, избирайки между председателя на Народното събрание, председателя на Върховния касационен съд, управителя или подуправителя на Българска народна банка, председателя или заместник-председателя на Сметната палата и омбудсмана или негов заместник, реши парламентарната Комисия по конституционни въпроси, която прие на второ четене предложенията за промяна в основния закон.
Избираме депутати и министри с двойно гражданство след промените в Конституцията
Депутатите гласуваха още, че парламентарните избори трябва да се провеждат не по-късно от месец преди изтичането на срока на пълномощията на действащото Народното събрание. С полагането на клетвата на новите избраници ще се прекратяват пълномощията на предишния парламент.
Очаква се във вторник промените в Конституцията да бъдат обсъдени на второ четене в пленарната зала. Ще предстои и трето, преди те да бъдат обнародвани в “Държавен вестник”.На граничния пункт Оряхово към Румъния, поради лоши метеорологични условия, бе спряна работата на фериботната платформа, обслужваща връзката Оряхово-Бекет между двата бряга на река Дунав . Движението на останалите гранични пунктове с Румъния протича..
Националният природонаучен музей при БАН кани посетителите за Нощта на учените. На 26 септември от 17,30 ч. във фоайето на бул. "Цар Освободител" 1 проф. Златозар Боев ще представи най-новия експонат в отдел "Гръбначни животни" на музея – 3D модел..
Старата българска столица Велико Търново е домакин на първия по рода си Национален био фест 2025 от 26 до 28 септември. Мащабното изложение на сертифицирани български биопроизводители ще се проведе в парк "Марно поле". Инициативата е ключова част..
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във..
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони..
"Подобаващо за това, което момчетата направиха, за заряда, с който ни дариха, за това, че ни припомниха, че трябва да се радваме на нашите общи..