Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Въпреки лошото време 70 души изкачиха заснежения Руй

Снимка: FB / tourismtransko

Въпреки тежките метеорологични условия около 70 човека се включиха в зимното изкачване на връх Руй в Краището тази събота, което беше организирано от Трънското туристическо дружество. Нещо повече - част от групата преспа в местната хижа и се изкачи още веднъж до върха в неделния ден. "Времето беше сурово, но въпреки че от върха нямаше никаква видимост, красотата беше навсякъде около нас!", написаха във Фейсбук организаторите.

Дружеството по традиция организира масово лятно изкачване на върха, а с това изкачване беше положено начало и на зимното.

Стартът беше в центъра на с. Забел, община Трън, а маршрутът е с дължина около 17 км с 900 м положителна денивелация. Върхът е висок 1706 м.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Посолство на България в Джакарта, Индонезия

Ученици от София представят България на фолклорен фестивал в Джакарта

Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..

публикувано на 01.08.25 в 19:15
Местността Узана край Габрово

През почивните дни дневните температури ще се повишават

В събота , 2 август,  минималните температури ще са от 15 до 23°, в София – 15°. През деня ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Главно в планинските райони на Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще..

публикувано на 01.08.25 в 19:10

Стотици православни тръгнаха на поход към Рилския манастир

Българският патриарх Даниил отслужи празнична Света литургия и водосвет за празника Произхождение (изнасяне) на Светия Кръст Господен, в столичния храм "Света София". След богослужението заедно с президента Румен Радев двамата дадоха начало на..

публикувано на 01.08.25 в 17:25