Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Как звучи удоволствието от живота - чуйте в новата песен на GREESH

Снимка: YouTube

Музиката в самостоятелния проект на Гриша Георгиев – GREESH е ярка, много различна от медийната интонационна среда в България, и… звучна. Точно това е заглавието на четвъртият му сингъл - "Звук". Звукът на удоволствието от живота и перфектното състояние на духа, съчетани в една песен, ни изправят на крака и ни връщат обратно в 70-те години, изпълнени с диско и фънк ритми. Както във всяка останала соло песен в репертоара му досега, GREESH записва и изпълнява сам всички инструменти и вокали, а находчиво и модерно вплетеният мотив от фолклорната песен “Тежко Му Горко Му” е изпят от Димка Имандиева и Паулина Веселинова.


Артфънк сингълът е в типичния стил "GREESH" не без магията на любимото на артиста народно читалище в гр. Харманли. До GREESH отново са и дългогодишният приятел и сътрудник Константин Райдовски и Димитър Димитров - бащата на GREESH.

Мултиинструменталистът, познат и от други формации като No More Many More, Saint Electrics, Dokle & Greesh и алтернативния култ Матакка/Портокал признава, че създава соловите си песни бавно и само когато има свободно време за себе си.

Песента "Звук" ще бъде част от дебютен едноименен албум, за който GREESH се надява да излезе на рождения му ден – 8 април - догодина.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БТР тръгват на двумесечно европейско турне

Група Б.Т.Р. завършва Националното си турне със заключителен концерт на 8 октомври в Зала 1 на НДК в София. Както и цялото турне , концертът е с участието на музикантите от АХАТ. Само два дни след това, рокаджиите от Б.Т.Р. стартират турне в Европа..

публикувано на 07.10.25 в 10:15

"Коя е тя?" – песен за радостта да живееш с лекота

Дни преди втория си голям концерт в Зала 1 на НДК (22 октомври), Михаела Филева представя своя нов сингъл "Коя е тя?" с пъстро забавно видео в духа на късометражния филм. Песента оригинално е част от албума на певицата "96", но сега я слушаме в нов..

публикувано на 06.10.25 в 10:15

"От целувка белег не остава" – DIA отново черпи вдъхновение от фолклора

Димана Мирчева, която познаваме като DIA,привлече внимание още като ученичка в Националното музикално училище "Любомир Пипков" в София, когато реализира първата си авторска песен. Оттогава тя надгражда всяка своя песен с уважение към българския..

публикувано на 05.10.25 в 13:15