Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Директорът на ИАБЧ с празнично обръщение към българите по света

Райна Манджукова: Доброто име на един българин в чужбина е не по-малко полезно на България от дейността на някоя организация

Райна Манджукова
Снимка: БГНЕС

Хората, които движат българските организации по света, водят децата си в неделните училища и участват във фолклорните ни състави, са личностите, които отделят от собственото си време, за да го подарят на България. "Моето пожелание е повече хора да имат вътрешната потребност да правят това" – каза Райна Манджукова. Директорката на Изпълнителната агенция за българите в чужбина отправи коледно пожелание към аудиторията на Радио България на всички континенти:

"В навечерието на светлите Рождественски празници и на 2024 година, която всички очакваме с надежда, че ще бъде по-добра, бих искала да пожелая на всички българи у нас и по света, най-напред здраве. Защото само един здрав човек, чийто близки също са такива, може да бъде пълноценен във всички сфери на живота. Бих искала да призова и за сили, човекът да съумее да излезе от ежедневието, всекидневните си грижи и да ги вложи в нещо добро за другите" – посочи Манджукова и допълни:

"Бих искала да кажа и още нещо на сънародниците ни, които ще ме чуят – може би те не искат да имат връзка с България, но тя има нужда от всеки, който е навън, независимо дали е член на организация или не. Доброто име на един българин в чужбина е не по-малко полезно на България, от дейността на някоя организация.

Едно време нашите баби и дядовци, когато ни пожелаваха нещо, казваха – здраве и мир. Като че ли ние не оценявахме тези послания. 2020 ни показа колко е ценно здравето. Войната на Русия срещу Украйна от 2022-ра ни показа колко е ценен мирът. Много ми се иска 2024-та да донесе мир в Украйна и по този начин да донесе мир в цяла Европа. Бъдете здрави, щастливи и знайте, че България мисли за вас с любов!



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Доц. Спас Ташев

Необходима е административна самостоятелност на районите, в които живеят българи в Албания

Българското национално малцинство в Албания е едно от най-големите в страната, сочат данните от последното официално преброяване на населението там. Като българи са се декларирали 7057 лица, за сравнение – като гърци са се определили 23 хиляди,..

публикувано на 18.11.24 в 12:05

Красива българска елха отново грее в чикагския Музей на индустрията

На централно място в Музея на индустрията в Чикаго е поставено коледно дърво с българска украса. За пета поредна година сънародници от Ветровития град изработиха пищната украса на българската елха с над 30 хиляди цветни лампички и стотици орнаменти...

публикувано на 16.11.24 в 10:25

Няма яснота каква част от българското културно наследство в Украйна е запазено за поколенията

Узурпирането на културно-историческо наследство е една от многобройните неминуеми последици от всеки един военен конфликт както в исторически план, така и днес. До приключването на войната в Украйна е невъзможно да бъде направен адекватен анализ на..

публикувано на 15.11.24 в 11:35