Демонтираните бронзови фигури от Паметника на съветската армия в София ще бъдат транспортирани на 23 декември до площадката за съхранение, съобщи областната администрация. Паралелно започва изработването на техническа спецификация за планираната реставрация.
В отворено писмо до председателя на Парламента, премиера и и.ф. гл. прокурор интелектуалци настояват институциите да "предприемат категорични действия в защита на конституционния ред". Те са обезпокоени от дебатите по демонтирането на Паметника на съветската армия. Подписалите се притеснени, че има "кампания за реабилитация на престъпния комунистически режим". Според тях защитата на "пропагандните монументи, издигнати във възхвала на тоталитарния комунистически режим" нарушава член от Наказателния кодекс, който от 2000 г. криминализира комунистическия режим. Посочва се още, че кампанията за защита на комунистическите символи е "част от хибридната война" срещу България и цели откъсване от ЕС и НАТО.В брой 62 на предаването ви предлагаме: Интервю на Гергана Манчева с Елеонора Едрева - специализант по програмата "Фулбрайт", завърнала се от Америка у нас, за да изследва старите багрилни техники, а завръщането беше предшествано от срещи..
Няма активни огнища на пожара в Пирин. През нощта екипи на пожарните служби и горски служители не са допуснали огънят да навлезе високо в планината и да засегне територии на Национален парк "Пирин". Силният вятър разнася горските пожари в Пирин..
Фестивал, възхваляващ женствеността във всичките ѝ нюанси, ще се състои от днес до неделя в силистренското село Ветрен. Името му "Страхотна жена" е дадено от българо-френската певица, цигуларка и актриса Емануела Калчева-Джайма , която е и организатор на..
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол...