Най-голямата реформа, която можем да направим освен правосъдната, е да привлечем повече инвеститори. Това каза пред bTV премиерът Николай Денков. С парите, които влагат и с начина на организация, която внасят, се повишават заплатите на работещите. Имаме рекорден размер на инвестиции за последните 15 години, с повече от 50% по-голям, отколкото бе миналата година, добави министър-председателят. Той поясни, че до края на годината инвестициите ще надминат 3,5 млрд. евро. "Ето, това е, което ще вдигне доходите на хората", отбеляза Денков.
Бюджетът преди всичко трябва да е насочен към тези, които в момента са в най-голямо затруднение, затова повишаваме по безпрецедентно минималната заплата и пенсиите. Трябва да се осигурят и по-добри условия за младите хора, изтъкна Денков. Според премиера младите се интересуват от две неща – да имат ясни перспективи за развитие, в която и да е област и да имат добро заплащане за добри условия на живот. Той коментира, че младите могат да използват възможностите в чужбина за себеизграждане, за да се реализират после в родината си.
За предстоящата през март ротация на премиерския пост Денков подчерта, че ще бъдат изпълнени договореностите и Мария Габриел ще бъде премиер, а той вицепремиер. „Вероятно ще се върна в министерството на образованието“, посочи още той.Импровизирано модно дефиле с участието на момичета от социални услуги и абитуриентки от 2-ро СУ "Акад. Емилиян Станев" ще се състои днес в столичното Подкуполно пространство на зона "Ларго". Събитието е част от кампанията на благотворителната..
В понеделник преди обед ще преобладава слънчево време. Следобед главно в южната половина от страната ще превали. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 6°, а максималните – между 16° и 21°, в София – около 18°. В..
Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху насърчаването на разнообразен и устойчив туристически продукт, съчетаващ природни ресурси,..
За 146-та си годишнина Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София кани 146 участници да се включат във второто издание на Голямата..
В "България днес" на 12 май ви предлагаме : 01:05 - Актуална..
В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва..