В понеделник минималните температури ще са между 1 и 6°, в София ще е 2°. През деня ще е предимно слънчево. Дневните температури ще се повишат още. Максималните температури ще са от 14 до 19°, в столицата 14°.
По Черноморието ще е слънчево с до умерен западно-югозападен вятър. Температурите на въздуха ще са до 14 -17°. Морската вода е 8 -10°. Вълнението на морето ще е 2 - 3 бала.
Над планините също ще е слънчево. Температурата на 1200 м. надморска височина ще е 12°, на 2000 м. до 7°.
Във вторник остава топло за сезона в долините и край водните басейни до обяд ще има мъгли или ниска слоеста облачност.
В Европасняг ще вали над Скандинавския п-ов, Финландия и Лапландия. В Литва, Естония, Беларус и Украйна ще е дъждовно. Дъжд ще вали на Британските о-ви, в страните от Бенелюкс, Германия, Чехия, Словакия и Южна Полша. Над останалата част от континента облачността ще е разкъсана, над Пиренейския п-ов и Средиземноморието ще е слънчево. По-топло от обичайното ще е във Великобритания, Франция и Италия.
На Балканите ще е предимно слънчево и по-топло от обичайното за края на декември.
В Лондон и в Париж ще е 13°, В Берлин и в Москва се очакват 11 и минус 2°. В Мадрид и в Рим ще е 10 и 16°. В Белград и в Букурещ ще е 18 и 17°, в Истанбул 15°. Атина ще е най-топлата евростолица с 19°.
Във Ванкувър и Монреал ще е 8 и 1°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 14 и 3°. В Лос Анжелис се очакват 18°, в Маями и в Мексико сити ще e 25 и 23°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 27 и 30°. В Дубай ще е 27°, в Йерусалим 14°.Българска делегация, водена от министъра на правосъдието Георги Георгиев, присъства на интронизацията на архимандрит Гавриил като игумен на Зографския манастир в Света гора. Българска делегация е в Атон за патронния празник на Зографския..
Над една пета от българите са бедни, става ясно от анализ на Института за пазарна икономика. Хората, живеещи в дефицит, нарастват до 21,7% на основата на данни за безработицата, ниското образование, по-високия брой на децата в домакинството,..
От 12 до 18 май Габрово отново ще се превърне в сцена на емоции и творчество с традиционния си пъстър и наситен с хумор и шеги карнавал. Тази година шумната фиеста съвпада със 165-ата годишнина от основаването на града и с официалния му празник на 17..
Една азбука, едно послание към Европа и много хипотези – глаголицата е ключ към нашето наследство и национална идентичност. По повод 1170-годишнината от..
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и..
Трети пореден ден София ще остане без наземен транспорт, съобщи на фейсбук страницата си Центърът за градска мобилност. След няколкочасова среща със..