Навръх Рождество Христово мотористи от Кърджали решиха да зарадват с подаръци децата от четири социални центъра. Те ще преминат по улиците на града, а начело на шествието ще бъде Дядо Коледа. В благотворителната инициатива участват много фирми и местни жители, дали средства за купуване на лакомства за малките. Организатор на акцията за четвърта година е мотоклуб "Бохеми".
В Ямбол за по традиция се организира голям Коледарски празник, в който десетки коледарски групи се надпяват и надиграват. Единствено в Ямбол коледарите не само пеят и благославят, но и танцуват. Танцът "ямболски коледарски буенек" се ражда преди повече от век в най-стария квартал на града - Каргон. По това време в ямболския гарнизон е имало кавалерийски войски, а днес изпълнителите се появяват с шпори, военни бричове и саби.
Бургаските водолази от сдружението "Приятели на морето" направиха традиционното си празнично гмуркане в морето край Моста. Тази година обаче гмуркането им беше съпроводено с изненадваща находка на дъното на морето - два пистолета и един револвер. Според полицията в Бургас револверът вероятно е от времето на Руско-турската война, оръжията са престояли във водата поне от 5 години, предаде БНТ.
Богата програма и много забавления ги очакват децата на Перник, където пристигна Дядо Коледа за запалването на светлинките на коледната елха. На ѝколеден базар той ще се сбогува с тях до следващата Коледа. Гости на малчуганите ще бъдат също Мики и Мини Маус, Бъгс Бъни, Дафи и Дейци Дък, Том и Джери и други любими анимационни герои.
Отлагането на искането на конвергентен доклад за влизането на България в еврозоната не е фатално. По-важно е да се постигне стабилност в управлението, финансите и икономиката. Това заяви в село Делчево вицепрезидентът Илияна Йотова, която участва в..
През нощта в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска облачност. Сутрешните температури в повечето райони ще бъдат между 0° и 5°, в София – около 1°. В понеделник вятърът ще се ориентира от северозапад, в Източна България от..
За бойкот на големите хранителни вериги в България заради спекулативно високите цени призова през "Фейсбук" заместник-председателят на ВМРО Карлос Контрера. Призивът е по примера на бойкота на хранителните вериги в Хърватия, последвал и в други балкански..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..