За дванайсета поредна година в Деня на бащата множество мъже излязоха на протест в т.нар. триъгълник на властта, за да поискат равни права при отглеждането на децата си след развод. Те настояха чрез промени в Семейния кодекс да се постигне споделено родителство и по този начин децата да могат да живеят и със своите бащи.
“Смисълът на споделеното родителство е да се въведат задължителни правила, които да не позволяват някой от родителите да доминира и конфликтът между тях да предопределя къде да бъде детето”, обясни адвокат Карло Луканов. По думите му, родителите на разделени деца трябва да могат да ги отглеждат по равно време, както вече е направено в много държави.
Над 50 хил. майки и бащи у нас и още толкова деца страдат от родителско отчуждение, съобщи Слави Несторов, учредител на фондация “Споделено родителство”, която беше организатор на протеста.
В "България днес" на 7 Април слушайте: 0.35 – Днес официално бе поставено началото на Седмицата на гората у нас, която продължава до 13 април 4.55 – Актуална информация от България и света 9.32 – Прогноза за времето у нас и по света..
През нощта над по-голямата част от страната ще бъде предимно ясно. В много райони вятърът ще стихне. Само в Дунавската равнина ще духа слаб и временно умерен западен вятър. Минималните температури ще бъдат минус 5° и 0°, по високите полета и..
Уникална творителница "Семенце Доброта" ще отвори врати на Цветница, а мястото ѝ е още по-специално – Градина "Вдъхновение" в Божурище. "Обичам да идвам тук . Вижте усмивките на всички тези хора…, когато сме заедно, всичко се получава!" – казва едно..
Вече век лесовъдите в България организират Седмица на гората . Тържествен концерт "Век от вечността" на 7 април ще даде официално начало на..
Уникална творителница "Семенце Доброта" ще отвори врати на Цветница, а мястото ѝ е още по-специално – Градина "Вдъхновение" в Божурище. "Обичам да..
Министерството на външните работи съветва българските граждани стриктно да спазват въведените забрани за движение в няколко американски щати заради..