Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Земеделци търсят спешна среща с премиера

Снимка: БГНЕС

Българската аграрна камара настоява да се срещне още днес с премиера Николай Денков, както и с финансовия и земеделския министър, за да обсъди с тях липсата на държавна политика за подкрепа на земеделското производство.

В съобщение до медиите от камарата информират, че фермерите са притеснени от липсата на политическа воля да бъдат осигурени в бюджета за догодина 442 млн. лв. държавна помощ по Временната рамка за мерки за държавна помощ при кризи и преход в подкрепа на икономиката след агресията на Русия срещу Украйна.

Ако земеделските стопани не получат средствата през април 2024 г. и не постигнат други свои искания, свързани със законодателната политика, БАК е готова да предприеме безсрочни протестни действия.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 5 септември 2025 г.

В "България днес" на 05 Септември слушайте: 02:12 - Иван Иванов и Александър Василев стигнаха полуфиналите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис за младежи 05:18 – Актуално от България и сънародниците по света..

публикувано на 05.09.25 в 19:00

В деня на Съединението ще бъде слънчево с разкъсана облачност

През нощта  времето над страната ще остане предимно ясно с разкъсана висока облачност, но след полунощ над крайните източни райони ще започне да се образува и ниска облачност или мъгла. Над по-голямата част от страната ще бъде почти тихо, само над..

публикувано на 05.09.25 в 18:30

Фестивалът SENZA FRONTIERE събра в Албена български и италиански музикални таланти

Завърши Международният фестивал SENZA FRONTIERE – INTERNATIONAL MUSIC STARS, който се проведе в черноморския курорт Албена. Форумът събра млади таланти от България и Италия, които не само пеят с изключителна емоция, но и доказват, че музиката наистина..

публикувано на 05.09.25 в 17:45