Първият турист на крепостта “Царевец” – един от най-посещаваните исторически обекти в страната, днес ще бъде удостоен със специално внимание по случай Новата година, съобщиха от Регионалния исторически музей във Велико Търново.
В 12,00 ч., когато отваря архитектурно-музейният резерват, той ще бъде посрещнат от директора д-р Иван Църов и ще получи като подаръци музейна литература и екскурзоводска обиколка на историческата забележителност.
На 1 януари 2024 г. крепостта ще бъде отворена за посещения от 12,00 до 16,00 ч.Анелия Христова - сертифициран винен експерт и екскурзовод, член на Българската асоциация на винените професионалисти, заяви пред БТА необходимостта да се представят и показват повече местните български сортове . В тази връзка важна част от..
Единственият в България Музей на стъклото се намира в град Белослав, на брега на един от ръкавите на Варненското езеро. Именно на това място, през 1893 г., братя Мушалан поставят основите на българското стъкларство, създавайки първата стъкларска..
Пътешествията с парни локомотиви, които организира БДЖ по различни поводи и празници за любителите на старите влакове станаха традиция. Пуфтящият влак, който изпуска много пара и дим и неговата звучна свирка са вълнуващи както за децата, така и за..
От печат излезе книга, която изследва неизвестни досега археологически обекти на Созополския залив. В своя нов труд "Between Sozopol and Talasakra:..