Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Агенция “Митници” проверява “Лукойл Нефтохим Бургас”

Снимка: БГНЕС

Служители от Агенция “Митници” проверяват “Лукойл Нефтохим Бургас”, нефтеното пристанище в Росенец, както и над 50 други данъчни складове в страната, попадащи в обхвата на ограничителните мерки заради руската инвазия в Украйна, съобщиха от агенцията.

Извършва се инвентаризация и документиране на наличните количества суров нефт, внесени от Русия с помощта на дерогацията за руски петрол, и произведените с него нефтопродукти.

От днес влиза в сила забраната бургаската рафинерия да изнася продукти, произведени от руски петрол, а от 1 март т.г. да преработва петрол с произход Русия.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Тържествен концерт и Фестивал на добруджанската тиква в село Стефаново

Фестивал на добруджанската тиква и празник на добричкото село Стефаново ще се проведат през почивните дни, съобщават от Община Добричка. За  събота е предвиден тържествен концерт с участието на местни формации, който ще завърши с хоро на..

публикувано на 04.10.25 в 08:10

Състезатели от четири страни стартират на офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025"

Шейсет и шест екипажа от четири държави ще стартират днес в автомобил ната офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025" край Костинброд , съобщава БТА. Състезателите от България, Румъния, Гърция и Испания ще се изправят пред екстремните препятствия на..

публикувано на 04.10.25 в 07:00
В Балкана

От запад на изток валежите ще спират

В събота , 4 октомври,   минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..

публикувано на 03.10.25 в 19:05