Речният туризъм в България е изключително слабо развит, въпреки големия си потенциал, особено по поречието на Дунав. Родна компания обаче се надява да промени това, създавайки продукт, който да засили интереса на туристите.
Варненските предприемачи се занимават с производството на различни видове лодки. Последният им проект, който вече е готов и е на етап изпитания, е електрически катамаран. Очаква се той да свързва североизточния български град Силистра с румънския Кълъраш.
Стойността на плавателния съд, който побира 28 пътници и двама души екипаж, е 745 000 евро. Той е с дължина 14 метра и широчина 6 метра. Оборудван е с два електрически двигателя и развива скорост до 13 км/ч. През 2021-ва компанията произведе и друг туристически катамаран, поръчан от община Бургас.
В скътаното сред склоновете на Източните Родопи село Пчеларово разказват предание, че в района виреели вековни дъбови гори и орехови дървета, в чийто хралупи се въдели диви пчели. Пчеларството е отколешен поминък на хората, за което говори и самото..
По разнообразие на птици страната ни заема едно от челните места в Европа и попада в ТОП 5 на дестинациите за т.нар. бърдуочинг или орнитологичен туризъм на Стария континент, научаваме от разговора ни с д-р Георги Герджиков, който от години развежда..
Скалните венци, надвесени над река Русенски Лом и нейните притоци Бели, Черни и Мали Лом са магнит за природолюбители и търсачи на висок адреналин. Целият район е известен като Поломието или „Планина под равнината“. В течение на хилядолетията тук реките..
Единственият в България Музей на стъклото се намира в град Белослав, на брега на един от ръкавите на Варненското езеро. Именно на това място, през 1893..