Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България и Балканите остават в топлия югоизток на Европа

Снимка: БГНЕС

В петък минималните температури ще са между 1° и 6°, в София ще е 2°. През деня ще е слънчево. След обяд облачността над Западна България ще се увеличи, но ще е без валежи. Максималните температури ще са от 10° до 15°, в столицата 10°.

По Черноморието ще е слънчево. Температурите на въздуха ще са до 12°-15°. Морската вода е 8°-10°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Над планините ще е слънчево. След обяд от запад ще се заоблачава. Температурата на 1200 м надморска височина ще е 9°, на 2000 м до 2°.

В събота ще е облачно без валежи. В неделя ще завали, над 1800 метра в планините ще вали сняг.

В Европа над Пиренейския п-ов, централната и западната част на континента ще вали дъжд. По-значителни количества ще паднат в Северна Германия. Над Средиземноморието също ще вали дъжд, особено интензивно в Северна Италия. Над Алпите, Прибалтика, Скандинавския п-ов, Беларус, Източна Украйна и Русия ще е студено и ще вали сняг.

На Балканите в крайните северозападни райони ще вали дъжд. Над останалата част от полуострова ще е слънчево. От запад ще се заоблачава. Остава топло за сезона.

В Лондон и в Париж ще е 7° и 8°, в Берлин и в Москва се очакват 1° и минус 14°. В Мадрид и в Рим ще е 9° и 14°. В Белград, Букурещ и Истанбул ще е 15°. Атина ще е най-топлата евростолица с 19°. 

Във Ванкувър и Монреал ще е 7° и 1°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 1°. В Лос Анжелис се очакват 16°, в Маями и в Мексико сити ще e 24° и 23°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 27°. В Дубай ще е 25°, в Йерусалим 16°.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Четири медала за българските олимпийци по астрономия и астрофизика

Четири медала спечелиха българските ученици на Международната олимпиада по астрономия и астрофизика, която се проведе в Индия, съобщи Министерството на образованието и науката. Отборът се завръща с три златни и едно сребърно отличие, както и..

публикувано на 22.08.25 в 13:24

Ловеч отбелязва 148 години от Освобождението си

Община Ловеч отбелязва 148 години от Освобождението на града от турско робство и установяване на местно управление с поредица от тържествени прояви, съобщи БГНЕС. След отслужената панихида за загиналите за Освобождението на Ловеч жители на..

публикувано на 22.08.25 в 11:36

Морето взе нови две жертви на юг от Бургас

Полицията в Бургас съобщи за два нови случая с удавени – софиянка и чужда туристка, предаде БГНЕС. Първият инцидент е станал вчера около 12,51 ч. на неохраняемата част на плаж "Делфин" край Ахтопол, за което е уведомена..

публикувано на 22.08.25 в 11:23