Моето първо действие през настоящата година е да сезирам Конституционния съд за бруталното и в много отношения некомпетентно посегателство върху българската Конституция, заяви президентът Румен Радев след водосвета на бойните знамена в София. Мотивите му ще станат ясни в понеделник и ще бъдат “доста обемисти”.
Според държавния глава влизаме в Новата година със смесени чувства и половинчати решения – полуконституция, полушенген, полуистина, полубюджет, полуреформи, полууправление. “Когато политическият разгул и търговията с националния суверенитет започнат да се приемат за норма, цената е националното достойнство и превръщането ни във втора категория европейски граждани”, изтъкна той.
Румен Радев прогнозира, че 2024 г. ще бъде година на избори не само за Европейски парламент, но и между войната и мира, между националното самоунижение и достойното ни европейско бъдеще, между примирението и действията.Лекоатлетически турнир "Победителят си ти" е организиран днес в столичната зала "Арена". Събитието се провежда под патронажа на президента Румен Радев и е с благотворителна кауза – в подкрепа на "слънчевите деца". Целта е със събраната от таксите..
За първи път в България днес от 19:00 ч. ще се проведе истински Венециански карнавал. Гостите на Военния клуб в София ще имат възможността да се насладят на венецианската елегантност и традиция. Те ще получат безплатно занаятчийска венецианска..
В събота, 8 март, в сутрешните часове на места, главно в Дунавската равнина, ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат от минус 2 до 3°. В София – около 1°. През деня ще е слънчево със слаб до умерен вятър от изток-югоизток...
Българите пътуват все по-активно и отделят повече средства за пътешествия – както до близки, така и до далечни дестинации. През изминалата година са..
На 13 и 14 март 2025 г. в София ще се проведе конференцията "Фестивалът и градът", организирана от Българската фестивална асоциация (БФА) с международно..
В "България днес" на 12 март 2025 година думата има изкуството. Ще научите какви са акцентите в започващия 29-ти международен София Филм Фест, колко силна..