Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров триумфира с титлата в Бризбейн

Снимка: АР, Terius Pickard /БТА

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ликува с титлата на турнира по тенис в Бризбейн (Австралия) от сериите АТП 250 с награден фонд 661 585 долара. Вторият в схемата българин надделя над номер 1 Холгер Руне от Дания с 7:6 (5) и 6:4 за 1:47 часа игра. Така Григор Димитров спечели титлата с пет победи при само един загубен сет. Това е втора титла от три финала за Димитров в Бризбейн. При първия българинът отстъпи в спора за трофея през 2013 г. пред Анди Мъри. Във втория случай, който е от сезон 2017, Григор стана шампион след успех на финала над Кей Нишикори, предаде БТА.
Димитров игра за 18-и път на финал на АТП в кариерата си и спечели деветата си титла.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България подготвя мащабно представяне на туристическото изложение в Лондон

Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..

публикувано на 02.08.25 в 10:25

Отбелязваме 122 години от Илинденско – Преображенското въстание

С ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника "Илинден" в местността Предела, на 2 август ще бъде отбелязана 122-годишнината от избухването на Илинденско – Преображенско – Кръстовденското въстание .  Община Разлог съобщава, че ритуалът ще се..

публикувано на 02.08.25 в 07:20
Снимка: Посолство на България в Джакарта, Индонезия

Ученици от София представят България на фолклорен фестивал в Джакарта

Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..

публикувано на 01.08.25 в 19:15