По случай празника Василица, почитан от ромската общност като начало на Новата година, деца от средното училище “Трайко Симеонов” в Шумен гостуваха на премиера Николай Денков в Министерския съвет. Облечени в традиционните за етноса носии, те пресъздадоха подготовката за специалния за тях ден и сурвакаха министър-председателя.
“Искам да поздравя специално здравните и социалните медиатори. Знаем, че те са опора и двигател в тези училища, които се опитваме да раздвижим и децата да получат още по-добра грижа”, заяви Николай Денков. Той поздрави и ръководството на учебното заведение за инициативата да развива програма за изкуства и спорт, театрален колектив и за изучаване на английски език.
Събитието е част от кампанията “Да възстановим мостовете между нас“.
На 6 и 7 октомври в Пловдив се провежда 9-ата Глобалната конференция за винен туризъм. Организатори са Министерството на туризма в партньорство със Световната организация по туризъм към ООН (UN Tourism). В дискусиите основни теми са..
Българският разследващ журналист Христо Грозев беше удостоен с престижната награда "Журналист на годината" на европейския медиен фестивал PRIX EUROPA , който се подкрепя от съюз от 24 европейски обществени медии. Грозев, който е директор на..
Източните Родопи оживяват в сърцето на София – с автентични вкусове, музика и занаятчийско майсторство. Жителите на столицата имат шанс да се потопят в атмосферата на Община Момчилград и нейното културно и природно богатство под мотото "Момчилград –..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..